Yüz tanıma, parmak izi personel takibi

Yüz tanıma, parmak izi ve kartlı geçiş sistemleri personel takip programı ile tümleşik bir çözüm sağlar.


Yüz Tanıma Sistemleri

Yüz Tanıma Sistemleri


Biometrik tanıma metotları arasında en başarılı ve en uygulanabilir olanı şüphesiz yüz tanıma sistemidir. Yüz tanıma üreticileri, tanıma başarısının arttırılması için farklı algoritmalar geliştirmiş olup günümüzde yüz tanıma sistemleri çok hızlı ve yüksek doğrulama oranı ile çalışmaktadır. Vodanet olarak firmamız tarafından profesyonel çözümlerin en büyük üstünlüğü mevcut yüz tanıma metotlarına ilave eklentilerle ve sıralama farklılıkları ile tanıma yapmasıdır. Farklı kullanım amaçlarına göre birçok modeli çözüm olarak projelerde devreye alan firmamız, personel sayısı, kullanım yerinin ışık debisi, geçiş yoğunluğu ve bu işlem için ayrılacak bütçeye göre müşterileri için en uygun yüz tanıma cihazı tavsiyesinde bulunmaktadır.

Geçişin yapıldığı yerdeki turnike üstüne yahut duvara yüz tanıma sistemleri cihazı montajı yapılır. Yüz tanıma sistemleri cihazları IP tabanlı olduğu için Cat6 kablo ile en yakın switche bağlantı yapılır.  Geçişine izin verilen personellerin yüzleri, admin tarafından cihaza tanıtılır. Cihaz her tanıdığı yüz için bir ID numarası belirler. Bu numaralar personel takip sistemi programına, kişinin nitelikleri ve özlük bilgileri ile kaydedilir. Artık sistem kullanıma hazır durumda olup, yüzünü cihaza okutan kişilerin yüzleri daha önceden yüz tanıma cihazına tanıtılmış ise geçiş yetkisini elde ederler.Parmak İzli Personel Takip Sistemleri

Parmak Izli Personel Takip Sistemleri


Personel takip parmak izi ile geçiş, yemekhane ve üye takip sistemleri başta olmak üzere birçok kategoride kullanılmakta olup en yaygın kullanım alanı personel parmak izi okuma sistemleridir. Peki, personel parmak izi okuma sistemi nasıl çalışır ? Personellerin giriş ve çıkış yaptığı bir duvara yahut turnike sistemi üzerine parmak izi okuma cihazı monte edilir. Personellerin parmak izleri parmak izi okuyucuya tanıtılır.

Parmak izi okuma terminali kapı yanında uygun bir yere monte edilir. Kapıya da elektronik yahut manyetik kapı kilidi takılıp, parmak izi okuyucuya bağlanır. Geçişe izin verilen kişilerin parmak izleri cihaza tanıtılır. Tanımlı kişiler parmak izini okutunca Türkçe bayan sesi ile “teşekkürler” anonsu yapılıp kapı kilidine tetik gönderilerek kapının açılması sağlanır. Parmak izi cihazlar IP tabanlı olup networke bağlı geçiş kontrol yazılımından, giriş-çıkış raporları alınabildiği gibi anlık olarak tüm kapılar açılır yahut tüm geçişler durdurulabilir. Kapının şekline göre kare yahut dikdörtgen şekillerde parmak izi modelleri olup, kayıt kapasitesi, parmak izi okuma kapasitesi, parmak izi sensörü ve tanıma hızlarına göre bir çok model mevcuttur.Kartlı Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçis Sistemleri


Kartlı geçiş kontrol sistemleri; belirlenen bir alana, belirli yetkiler varilmiş kişilerin tanımlanan aralıklarda giriş çıkışını sağlayan sistemlerdir. Kartlı geçiş sistemlerinde kart okuyucular daha önceden tanımlanmış kartların okutulması sonucu kapı kilidine tetik vererek kapıyı açtırabilir, turnikeye kuru kontak vererek geçişi sağlar ve istenirse otopark bariyerlerini de kumanda edebilir. Kartlı geçiş sistemi okuyucuları yaklaşık 5-10 cm mesafeden kartın okuyucuya yaklaştırılması ile mifare (13,56 mhz) yahut proximity (125 khz) kartları okuyabilir.

Kartlı geçiş cihazları; iç ortam ve dış ortam (su geçirmez) olarak üretilmiş olup 2 yıl sistem 10 yılda yedek parça garantili olarak Türkiye distribütörü olan firmamız tarafından en uygun fiyat ve ödeme koşulları ile satılmaktadır. Kartlı geçiş sistemlerini; Standalone, offline, panelli ve online olarak dört ayrı sınıfta değerlendirilebilir.Asansör Yetkilendirme

Asansör Yetkilendirme


Asansörünüz var ve herkesin her kata çıkmasını istemiyorsunuz ? Sadece yetki verdikleriniz yetki verilen katlara asansörle çıkabilsin istiyorsunuz ? Bu soruların cevabını arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Vodanet kartlı asansör kat yetkilendirme sistemi ile katları istediğiniz her kişi için özelleştirebilirsiniz. Kat yetkilendirme sistemini isterseniz offline isterseniz de bilgisayar bağlantılı olarak kullanabilir, kimlerin hangi zamanlarda hangi katlara çıktığını raporlayabilirsiniz.

Asansöre yetkilendirme paneli monte edilir. Asansör kabini içerisine de kart okuyucu monte edilir. İşletmede kullanılan herhangi bir bilgisayara da asansör kat yetkilendirme yazılımı yüklenir ve artık sistem kullanıma hazırdır.

Gelen misafirlerin kimlikleri alınıp yerine asansör kartı verilir. Kartın hangi katlara, hangi saatler arasında çıkabileceği programdan kodlanır. Asansör kartı kullanıcısının girilen ayarlar neticesinde haftanın belirli günlerinde belirli zaman aralıklarında belirli katlara geçişi sağlanır. Kullanıcı asansöre bindiğinde önce kartını okutur, kartına tanımlanan yetkiler derecesine göre kullanabileceği katlara enerji gelir ve istediklerine basarak kullanım sağlar. Kendisine yetki verilmemiş kartların butonlarına bassa da asansör oraya hareket etmezOtel Kapı Kilit Sistemleri

Otel Kapı Kilit Sistemleri


Tatil köyü, rezidans, butik otel ve yıldızlı otel odalarının kapılarında kullanılan otel kapı kilit sistemleri sağlamlığı ve yüksek teknolojisi ile hatasız olarak çalışır. Temic ve Mifare kartları okuyabilen otel kapı kilit sistemleri, değişik materyal ve kilit mekanizmalarına sahiptir. Pil ile çalışan oda kilitleri son 100 geçiş de uyarı vererek pilinin değiştirilmesinin gerektiğini bildirir. Böylece pil bitmesi gibi sebeplerle kullanım aksamayacaktır. Otel kapı kilit sistemlerinin orijinal pilleri ile 25.000 geçişe imkân sağlanmaktadır. Üstelik kilidin pili bitmiş olsa bile mekanik anahtar ile açılabilir.

Otel kapı kilit sistemlerini kullanırken resepsiyon görevlilerine “kart encoder” yani kart kodlayıcı verilmektedir. Resepsiyonda bulunan görevliler kart encoder ile otel müşterisinin hangi tarih aralığında odayı kullanabileceği kartın içerisine yazarlar. Otel kapı kilit sistemlerinde kullanılan kartların kaybolması, çalınması ya da tahriş olmaları gibi durumlarda resepsiyon görevlileri, hali hazırda kullanılmakta olan kartları iptal edebilirler ve bunun yerine yeni kartlar tanımlayabilirler. Bu kartların üzerine baskı da yapılabilir. Kartın üzerine yapılacak olan baskıda kartın kullanılacağı oda numarası veya otelin logosu ve ismi olabilir. Bu tamamen tercihinize kalmıştır.Personel Devam Takip Sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak istermisiniz.

Firmanızın daha iyi bir iletişim kurması için yardımcı olmaya hazırız.

Tüm Bilgiler İçin Teşekkür Ederiz.
Bu bilgiler başka kurum ve kuruluşlarla kesinlikle paylaşılmayacaktır.

Teşekkür ederiz.
En kısa sürede sizi arayacağız.

Veya bizi her zaman arayabilirsiniz. 0216 340 76 40 veya email gönderebilirsiniz.info@vodanet.com.tr.

Vodanet İletişim Hattı

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İSTERMİSİNİZ?

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK İSTERMİSİNİZ?

0216 340 76 40