Microsoft Lync Server 2010 - microsoft lync download - Microsoft Lync 2010 - Lync Server : Microsoft Lync server 2010 Planing Tool - Microsoft Lync 2010 Nedir? - Microsoft Lync 2010 - Iletisimin En Yeni Boyutu, Microsoft Lync 2010 Türkiye, Microsoft Lync Server 2010 Kurulumu, Microsoft Lync 2010 Attendee indir, Microsoft Lync Server 2010 Federasyon, Microsoft Lync Server 2010 Kurulum IV, Microsoft'un yeni nesil çözümü Lync 2010, Lync Server 2010 | Communications Servers, microsoft lync 2010 kurulumu, Microsoft Lync Server 2010 Kurulumu
asdMicrosoft LYNC2010 İletişimde Yenilikçi Değişim
Buğünkü değişen çalışma biçimleri ve gerçek zamanlı olarak birlikte çalışma ihtiyaçları doğrultusunda kurumlar, çalışanlarının her yerden
etkin maliyetli ve tümleşik birlikte çalışma çözümleri arayışındadır. Microsoft Lync2010 kişilerin iletişim kurabileceği farklı yolları tek bir deneyim sağlar. Bu birleşik deneyim hızlı kullanıcı adaptasyonunu sağlarken, tüm iletişim platformunu tek bir platformdan destekleme gücüyle hem ana hem de operasyonel maliyetleri düşürür.

Yeni Birleşik Deneyim

Doğru kişiyi bulup ve iletişime geçin. Hazır Active Directory entegrasyonuyla, Lync Server 2010 kullanıcıların doğru kişiyi bulup iletişim durum bilgilerini görüntülemelerine ve en etkin yol ile ses, görüntü ya da bir uygulama ya da PowerPoint paylaşarak iletişime geçmelerine yardımcı olur. Kullanıcılar isterlerse bu bağlantıları doğrudan yeni kişi kartından sağlayabilirler. SharePoint’in gücüyle sunulan Yetenek Arama ile kullanıcılar diğerlerini uzmanlıklarına, yeteneklerine ya da grup bilgisine göre arayabilirler.
Sadece standart bir internet bağlantısıyla hemen her yerden bağlı kalın, Microsoft Lync 2010 Sanal Özel Ağ (VPN) bağlantısı gerektirmeden güvenlik duvarının dışında da aynı zengin özellikleri sunar ve başlıca tarayıcı ve platformlardan mobil ve web erişimine olanak sağlar.

Sosyal bağlantılar kurun ve iş arkadaşlarınızın aktivitelerini güncel şekilde takip edin. Lync 2010, kişilerin durumlarını, notlarını, resimlerini, unvanlarını ya da ofis konumlarını değiştirdiklerinde, ilgili güncellemeleri gösteren yeni Aktivite Besleme özelliğiyle daha yakın sosyal bağlantılar kurmayı teşvik eder.

Microsoft Lync Server 2010, iletişimi iyileştirmek ve masrafları azaltmak için geleneksel bir IP PBX’in telefon özellikleriyle zengin iletişim, anlık mesajlaşma ve konferans özelliklerini bir araya getirmektedir. Kullanıcılar, ister evde, ister işte ister yolda olsun telefonlarından, bilgisayarlarından ve masaüstü uygulamalarından kolay anlaşılır ve güçlü ses özelliklerini kullanabilmektedir. Yöneticilerse kurulumu ve yönetimi kolay birleşik bir çözümün faydalarından yararlanmaktadır. Microsoft Lync Server 2010 mevcut IP PBX sisteminizin yerini alabilir veya mevcut sisteminizi geliştirebilir.

Geleneksel Çağrı Özellikleri

İsim ile çağrı yapma, bekletme, iletme, çağrı yönlendirme, çağrı tutma, geri alma, telefon yönlendirme, sesli posta ve konferans da dahil olmak üzere kullanıcıların ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri sunun ve iletişim, anlık mesajlaşma ve SharePoint tabanlı Beceri Arama özellikleriyle geleneksel ses sistemlerini geliştirin.

Çağrı Karşılama
Kullanıcılar tarafından kontrol edilen yönetici asistanlarına yönelik delegasyon ve ekip üyelerine yönelik Takım Arama özellikleri sayesinde önemli çağrıların yönetici asistanları veya ekip üyeleri tarafından cevaplandırılacağından emin olun.

Çağrıların Sıraya Alınması ve Yönlendirilmesi
Çağrıları destek merkezlerine, bilgi hatlarına ve diğer resmi olmayan iletişim merkezlerine akıllı bir şekilde yönlendirmek için sesli yanıt sistemi (IVR), otomatik konuşma tanıma ve birleştirme özelliklerinden yararlanan bir veya daha fazla sayıda Response Group oluşturun.

Uç Birim Seçenekleri
İster IP, ister USB uç birim noktası veya ister Microsoft Lync veya Attendant Console yazılım istemcisi olsun, yapılacak işe doğru aracı atayın ve bu süreçte tasarruf edin.

Herhangi bir yerden erişin
İnternet bağlantısına sahip olan kullanıcılarınıza nerede olursa olsunlar VPN veya üçüncü tarafların sunduğu çözümleri kullanmak zorunda kalmadan yüksek kalitede ses ve diğer özellikleri ulaştırın.
Ağınızı daha etkin bir şekilde kullanın
Entegre çağrı kabul kontrolünü kullanarak, kısıtlı ağ bağlantıları üzerinde yer alan Microsoft Lync Server 2010’un ses ve video trafiğini sınırlandırın ve yüksek kalitede deneyimin sürdürülmesine yardımcı olun.

Güvenle çalıştırın
Veri merkezi esnekliği seçeneklerinden ve Microsoft ortaklarının Survivable Branch Appliance ürünlerinden yararlanın ve sesli iletişimin en üst derecede erişilebilir olmasını sağlayın.

Doğru zamanda geçiş yapın
Microsoft Birleşik İletişim Açık Birlikte İşlerlik Programı tarafından onaylanan seçenekleri kullanarak kurumsal ses özelliğini mevcut IP PBX altyapınızla entegre ederek yaptığınız yatırımdan geri dönüşü en yüksek seviyeye çıkarın ve aksaklıkları en aza indirin. Zaman içerisinde kullanıcılarınızı taşıyın ve hazır olduğunuzda mevcut PBX’inizi emekliye ayırın.

Sesli Konferans
Konferans görüşmeleri birçok işletme için her gün kullanılan bir üretkenlik aracı haline gelmiştir. Microsoft Lync Server 2010, kullanıcılarına Birleşik İletişimin gücü ve esnekliği ile geleneksel konferans sistemlerinin güvenilirliğini sunmaktadır. Kullanıcılar bilgisayar, internet, telefon veya mobil aygıtlardan aşina oldukları ve birbiriyle tutarlı bir arayüzü kullanarak konferansları programlayabilir, yönetebilir veya konferanslara katılabilir. Sesli konferans, Microsoft Lync Server 2010 kurumsal mesajlaşma çözümünün bir parçası olarak sunulmaktadır. Bu sayede üçüncü tarafların konferans sistemleriyle ilişkili masraflarının azaltılmasına veya ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

İnternet Konferansı
Birçok işletme halen internet konferanslarının sağladığı olanaklardan tam olarak istifade etmemiştir. Microsoft Lync Server 2010 daha üretken toplantılar ve işbirliğine odaklanan çalışmalar için internet konferanslarını bilgi çalışanları için kolaylaştırmaktadır. Microsoft Lync Server 2010 genel kurumsal mesajlaşma altyapısıyla yüksek seviyede entegre edilmiştir. Bu nedenle sesli ve video konferanslarla birleştirilerek kolayca yönetilebilen çok boyutlu etkileşim imkânı sağlamaktadır.

Video Konferans
Hareket halinde ve coğrafi olarak ayrı yerlerde bulunan çalışan sayısının artması ile video konferans, zengin iletişimin herhangi bir zamanda herhangi bir yerde kolaylaştırılması için hayati öneme sahip bir araç haline gelmiştir. Microsoft Lync Server 2010 içerisinde yer alan video konferans daha kişisel bir deneyim sağlamaktadır ve insanların birbirini daha iyi tanımasına ve birbiriyle daha etkin işbirliği yapabilmesine yardımcı olmaktadır. Birleştirilmiş Microsoft Lync istemcisi ve Microsoft Lync™ Server 2010 içerisine video konferansın entegre edilmesi sayesinde çalışanların iş arkadaşlarını hem görmesi hem de konuşabilmesi kolaylaşmıştır. Polycom gibi üçüncü tarafların sistemleriyle uyum sayesinde işletmeler mevcut konferans yatırımlarını kullanabilmekte ve çözümün olanaklarını ihtiyaçlarına en çok uyan şekilde genişletebilmektedir.Microsoft Office Entegrasyonu
Microsoft Office uygulamalarından anlam bütünlüğü içinde iletişim kurun. Lync Server
2010, Microsoft Exchange Server, Microsoft SharePoint Server ve Microsoft Office uygulamaları ile çalışarak tutarlı iletişim durum bilgisiyle daha zengin şekilde birlikte çalışma olanakları, tıkla-görüş seçenekleri ve yeni bir Kişi Kartı özelliği sunar.

Office Backstage entegrasyonu. Yeni Office Backstage görünümü birçok iletişim seçeneğini entegre ederek kullanıcıların anlık mesajlaşma ile belge ve sunumlarını paylaşmalarına, uygulamanın kendisini paylaşmalarına, ya da uygulamalar içinden doğrudan tıklayıp görüşebilmelerine olanak sağlar.

Birleşen İletişim
Üretkenliği artırmak için sanal toplantılar. Kullanıcılar Microsoft Outlook’tan bir toplantı organize edip Lync 2010 ile PC, telefon ve web ara yüzünden bu toplantıya katılabilirler. Lync Server 2010 daha etkin tartışmalar için, katılımcıların sunumlar paylaşmalarını, slaytlar üzerinde açıklama ve yorum yapmalarını, metin eklemelerini ve görsel işaretler kullanmalarını mümkün kılan entegre ses ve görüntüye sahip bir toplantı kullanıcı ara yüzü sağlar. Ek olarak, kullanıcıların doğrudan Lync ara yüzü üzerinden anlık toplantılar oluşturması, bir yazılı görüşmeden örneğin bir Live Meeting görüşmesine geçmeleri de mümkündür.

Kurumsal ölçekteki ses özelliklerinin kapsamlı seti. Lync Server 2010 geleneksel PBX santral sistemlerini geliştiren ya da bu sistemlerin yerini alan ve bu yetkinlikleri ofis dışında internet üzerinden VPN gerektirmeden genişleten, tek başına çalışan bir ses çözümü sunar.

Maliyetleri kontrol altında tutun
İnternet üzerinden sesli iletişim (VoIP) birbirinden farklı lokasyonlarda bulunan şirket departmanlarının şehirlerarası ve uluslararası iletişim ücretlerinden kaçınarak iletişim kurmasını sağlamaktadır. Entegre ses, video ve internet konferansı ile seyahat masraflarının ve ayrıca üçüncül tarafların konferans çözümlerinden kaynaklanacak masrafların azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

 

Üretkenliği arttırın
Zengin iletişim bilgileri çalışanların birbirilerini kolayca bulmasına ve herhangi bir anda iletişim için en etkin yöntemi seçmelerine imkân verir. Çalışanlar, onay için e-postaları alıp göndermek yerine, masaüstü, uygulama ve sanal masaüstü paylaşımı özellikleriyle geliştirilmiş konferans sayesinde gerçek zamanlı işbirliğinden yararlanabilirler ya da Microsoft Office veya diğer uygulamalar içerisinden işbirliği yapacakları kişi ile temasa geçebilirler. Birleştirilmiş Microsoft Lync istemcisi kurumsal ses, kurumsal mesajlaşma ve konferans özelliklerine tek bir basit arayüz içerisinden erişim sağlanmasına izin verir.

Mobil işgücünü destekleyin
Mobil çalışanlar zengin Birleştirilmiş İletişim araçlarına internet bağlantısıyla VPN’ye gerek kalmadan herhangi bir yerden erişebilirler. Güncellenmiş Microsoft Lync Mobile istemcisi, konferanslara bağlanma ve konferans yönetimini, Genel Adres Listesinin aranmasını ve iletişim bilgilerin görüntülenmesini kolaylaştırır. Microsoft Lync Server 2010 içerisindeki zengin iletişim seçenekleri mobil mekân bilgileri ile güncellenmiştir. Bu nedenle hareket halindeki kullanıcıların bulunması ve kullanıcılarla temasa geçilmesi daha kolaydır. PC, telefon, mobil telefon ve tarayıcı üzerinde yaşanan birbirinin aynı kullanıcı deneyimi sayesinde çalışanlar iletişime geçmek için daha çok alternatife sahip olurlar.

Operasyonel etkinlik kazanın

İş süreçlerine zengin ve Birleşik İletişim dahil edilerek, gecikmeler ve beklemeler azaltılabilir, hatta tamamen ortadan kaldırılabilir. Grup sohbeti, coğrafi olarak farklı yerlerde bulunan ekipler için, etkin, konuya özgü ve çok taraflı iletişimi mümkün kılmakta ve sürekli hale getirebilmektedir.
Müşterilerinize, ortaklarınıza ve çalışanlarınıza yanıt verin
Microsoft Lync içerisindeki geliştirilmiş devretme özellikleri sayesinde aramaların doğru kişiye yönlendirileceğinden emin olabilirsiniz. Resepsiyon görevlileri için düşünülmüş Lync Server 2010 Attendant içerisinden tek tıklamayla çağrılar yönlendirilirken, yönetim özelliklerinde bulunan zengin iletişim bilgileriyle yanlış yönlendirmelerin önüne geçilir.

Kurallara uyum sağlayın
Tümleşik güvenlik, şifreleme, arşivleme ve çağrı detaylarıyla ilgili kayıtlar, kurallara uyum sağlamanıza yardımcı olur.

Birlikte Çalışabilir ve Genişletilebilir
Ağlar arasında bağlantı kurma. Lync Server 2010, Windows Live™, AOL, Yahoo! ve XMPP geçidi üzerinde Google Talk gibi herkese açık ağlarla federasyonu destekler. Böylece çalışanlar müşteri ve iş ortaklarıyla bağlantı kurmak için kendi kurumsal kimliklerini kullanırlar. Lync Server 2010, Windows Live Messenger kullanıcılarıyla sesli ve görüntülü görüşmeler yapmayı da destekler.

Mevcut Ses/Görüntü altyapısından yararlanma. Konferans sistemleriyle birlikte çalışabilirlik kurumların oda sistemleri ve üst seviye konferans çözümlerini de kapsayan mevcut altyapılarını entegre şekilde kullanmalarına olanak sağlar.

Mevcut PBX sistemleriyle entegre olma. Lync Server 2010 neredeyse tüm PBX sistemleriyle SIP (Session Initiation Protocol) ya da sertifikalı gatewayler ile birlikte çalışır, ve sertifikalı üçüncü parti SIP Trunking servis sağlayıcılarıyla entegre olur.

İletişimi iş süreçlerine gömme. Yeni ve geliştirilmiş istemci tabanlı APIleri,
yazılım geliştiricilerin Lync fonksiyonlarını Microsoft Windows® ve Microsoft Silverlight® tabanlı uygulamalara, desteklenen ve kullanıma hazır kod parçacıkları ile gömmelerine olanak sağlar. Gelişmiş sunucu tabanlı APIler uyarılar oluşturup bunların anlık mesaj ve telefonla iletilebilmesini, uzmanları bulabilmeyi, Web görüşmesi yapabilmeyi, sorguya yanıt veren botlar ve IVR’ı kullanıp otomatik self servis olanaklar oluşturabilmeyi kolaylaştırır.

Daha Kolay Yaygınlaştırma
Her ölçekteki sistemi kolayca yaygınlaştırma ve kolaylıkla yönetme. Lync Server 2010 sunucu başına 10,000 kullanıcıya kadar, havuz başına 100,000 kullanıcıya kadar ve sınırsız havuz sayısı desteğiyle hemen her büyüklükteki kurum için iletişim durum bilgisi, anlık mesajlaşma ve konferans çözümleri sağlayabilir. Otomatikleştirilmiş araçlar sadece kapasite planlamasını ve topoloji tasarımını basitleştirmekle kalmaz, aynı zamanda ağdaki tüm sunuculara yapılandırma bilgisini ve değişiklikleri otomatik olarak uygulayarak, manuel işi ve bununla ilgili hata risklerini ortadan kaldırır. Yeni Lync Server Kontrol Paneli senaryo tabanlı görevleri tek bir ara yüzde toplarken, PowerShell desteği sayesinde sistem yöneticileri tekrarlayan görevleri tanıdık bir araçla otomatikleştirebilirler.

Kurumun kendi veri merkezinde ve barındırılmış ortamlardan2 hizmet verme desteği . Lync Server 2010 kurumun veri merkezinde, ya da servis tabanlı (barındırılmış) ya da hibrit bir ortamda hizmet verebilir. Exchange Online ve SharePoint Online ile tam ve sıkı bir entegrasyon sunarak müşterilerin son kullanıcılarına kurumsal mesajlaşma ve birlikte çalışma yetkinliklerini en iyi nasıl sağlayabileceklerini seçmelerine olanak sağlar.

 

sd
ISDN    WIFI    IP TELEFON   SIP    H323    CLID    VOIP    DECT   CTI    TAPI    SOFTPHONE
IP SANTRAL     IP PBX     CALL CENTER     TELEFON SANTRALI     ROBOT OPERATÖR     VOICE MAIL     KAPI TELEFONU     KULAKLIK     HEADSET
MICROSOFT        LYNC2010          LYNC         MICROSOFT LYNC
S

s