Alcatel-Lucent | alcatel ALCATEL | Alcatel Satis Servisi | alcatel telefon santrali | ALCATEL LUCENT | ALCATEL - LUCENT SANTRAL | ALCATEL YETKILI SERVIS | ALCATEL BAYII | ALCATEL MERKEZ | ALCATEL TÜRKIYE | Alcatel Türkiye | Alcatel Genel Merkez Alcatel, Alcatel-Lucent, Alcatel Lucent OXO, Alcatel OXO, OmniPCX Office, Omnipcx, Omnipcx OXO, Alcatel Pimphony, Pimphony, Alcatel 4019, Alcatel 4029, Alcatel 4039, Alcatel 4008, Alcatel 4018, Alcatel 4028, Alcatel 4038, Alcatel 4068, Bluetooth Ahize, Alcatel Call Center, Alcatel Çagri Merkezi, 4019 Sayisal Set, 4029 Sayisal Set, 4039 Sayisal Set, Alcatel 4035 Advanced, Alcatel 4020 Premium, Alcatel 4010 Easy, 4035 Sayisal Telefon, 4020 Sayisal Set, 4010 Sayisal Set, Alcatel VoIP, Reflexes, IP Touch, Alcatel Telefon Santrali, Alcatel Pbx, Alcatel Lucent Santral, Alcatel Dect, Mobil 100, Mobil 200, Mobil 300, Mobil 400, 4070 Iç Mekan Baz Istasyonu, OmniPCX RCE, OXO 8.0, OXO RCE
   
ALCATEL LUCENT   Haberleşme Sistemleri
g 

Alcatel Lucent OmniPCX Office  OXO

Internet, ses ve veriyi tek bir kutuda sunan, önceden konfigüre edilmiş bir sunucudur. OmniPCX Office, müşterinin ihtiyacına en iyi şekilde adapte edilmek üzere tasarlanmış modüler bir sistemdir.
Kolay montaj, kolay yönetim ve kolay kullanım sağlamak üzere "hepsi bir kutuda" konseptine dayalı olarak dizayn edilmiştir. Telefon ve bilgisayar network'ü yapabilmesinin yanısıra geleceğin iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli uygulamaları içeren önceden konfigürasyonu yapılmış bir sunucudur. Güvenli internet erişimi, e-posta sunucu, LAN altyapısı ve hizmetleri, CTI, çağrı yönetimi (kişisel operatör, sesli posta, hareketlilik) gibi uygulamalar sisteme tamamen yerleşiktir.
Modülerdir. Alcatel OmniPCX Office yazılımı, modüler tasarımı ve kart yapısı ile esnek konfigürasyonlar ve hizmetler sağlar.
Açıktır. Alcatel bilgisayar endüstrisinde yaygın kabul görmüş olan Linux işletim sistemini böyle bir cihazda kullanan ilk lider üreticidir. Linux entegre internet protokolleri ile son derece güvenilir ve güçlü bir işletim sistemidir. Dahası OmniPCX Office standartlara dayalıdır (CSTA, TAPI, IP, PAP/CHAP, PPTP, IPSec, POP3/SMTP). Bu, Alcatel veya üçüncü taraf uygulamalarla birlikte çalışabilmek için açık bir yapı demektir.
OmniPCX Office Santral Özellikleri
1.Telefon çözümleri
Alcatel OmniPCX Office üstün telefon hizmetleri içerir.
 
Akıllı ve kullanımı kolay hizmetler
İsimle arama, 3'lü konferans, kolay çağrı transferi, kolayca ayarlanabilen sesli rehberler, hassas tuşlar, terminallerdeki içeriğe bağımlı simgeler, direk çağrılar ve süpervizyon için Yönetici/Sekreter özelliği, çağrı izleme, çağrı toplama ve cevaplanmayan çağrıların belirlenmesi gibi çalışma grupları tarafından kullanılan özellikler.
Yerleşik sesli posta
Her OmniPCX Office sisteminde 20 dakikadan 200 saat kayıt kapasitesine kadar büyüyebilen yerleşik bir sesli posta sistemi mevcuttur. Sesli posta sistemi ayrıca çağrı izleme ve görüşme sırasına kayıt gibi özelliklere de sahiptir.
Kişisel Operatör
Kişisel operatör, Alcatel sete sahip kullanıcıların masalarından uzakta olmaları durumunda gelen çağrıları yönlendirmek üzere 5 farklı seçenek sunar: sesli posta, GSM no, harici numara, dahili numara (sekreter) veya operatör.
d
Sistem Karşılama Mesajları
Alcatel OmniPCX Office, çağrıları cevaplamak için çeşitli karşılama özellikleri sunar. Ayrıca, transfer edilmek üzere bekleyen kişilere dinletmek üzere 16 saniyelik standart bir bekleme müziğinin yanısıra, 2 dakikadan 10 dakikaya (hard disk ile) kadar ayarlanabilen bekleme müziği sağlar.
Otomatik Operatör
Otomatik operator, arayanları 24 saat boyunca karşılayabilir. Ayrıca istenen kişiye doğrudan ulaşmak için operatörü beklemeye gerek kalmaksızın bağlantı yapılmasına imkan verir.
Takım çalışması
Alcatel OmniPCX Office, yöneticinin ve sekreterin birbirlerinin terminallerindeki çağrıları izlemelerini sağlayan "Yönetici/Sekreter" özelliğini de sağlar. Tek bir numara ile grup yönetiminin yanısıra, set izleme, çağrı toplama, yayın yapma ve cevaplanmayan çağrıları belirleme gibi özellikler de sağlar.
 
2. Voice over IP (VoIP)
Linux üzerinde çalışan bir çağrı sunucu olarak data network'ündeki IP telefonları ve IP soft phone'ları yönetir. Devre altyapılı dünyaya hizmet verebilmek için, gerektiğinde kullanılmak üzere, devre yapılı dış hat kartları ve iç hat kartlarının kombinasyonundan oluşan entegre Media Gateway de içerir. Standart H323 - SIP cihazları ve H323 - SIP protokolünde çalışan Alcatel ve üçüncü taraf cihazlara destek vermek üzere, çağrı sunucu ve media gateway H323 - SIP protokolü üzerinde çalışır. 
IP trunking
Telefon görüşmeleri için OmniPCX Office'in WAN konnektörü veya direk harici bir router üzerinden WAN'a erişim mümkündür. Bağlantı yöntemi ne olursa olsun, OmniPCX Office çağrılarda iyi ses kalitesi sağlamak için, ISDN overflow ve back-up seçeneklerini de sunar.
IP Telefon Sistemi
İşletme, ses ve veri iletimi için tek bir kablo altyapısı kullanarak LAN kablolama sistemini basitleştirebilir. Üstelik yüksek kalitedeki telefon özelliklerinden vazgeçmek zorunda kalmadan IP telefonları kullanarak. OmniPCX Office'in yerleşik DHCP server'ı sayesinde IP telefonların eklenmesi ve yer değiştirmesi sadece yeni bir Ethernet portuna bağlantı yapmakla mümkündür.
 
3.Masaüstü terminaller
Alcatel geniş bir terminal seçeneği sunar. Bunlar; IP anahtarlamalı ve devre anahtarlamalı sistemlerle çalışan masaüstü kablolu terminaller, hareketli olabilmek için kablosuz terminaller ve PC bazlı telefon sistemi için kullanımı kolay PC soft phone'lardır.
Yeni nesil 9 serisi sayısal setler ve 9 serisi IP setler ile mükemmel haberleşme elinizin altında.
s
Ekran & Değişken Simgeler Ve Menü Tuşları
Alcatel Lucent 9 serisi ve 8 serisi setlerde yeni nesil geniş ekranı sayesinde zengin görsel bilgiler alırsınız. Gelen çağrı numarası gibi meşguliyet bilgilerinin yanında tüm sistem özellilerini parmaklarınızın altında kullanıma hazır tutar.
f
Alfabetik Klavye
4029 ve 4039 setlerde bulunan entegre klavye sayesinde isimle arama yapmak çok kolaydır. Ayrıca klavye yardımı ile mesaj servisini kullanmak mümkündür.
hh
  Tek bir tuşa basarak ister telesekreterinize, ister bir çok sistem özelliğine ulaşırsınız.
( Mute, Ahizesiz konuşma, Ses seviye kontrolü, Sistem yardım tuşu gibi )
Hepsi sizin kolay kullanımınız için tasarlandı.
4.Hareketlilik
İletişimde hareketlilik günümüz iş dünyasında başarı için vazgeçilmezdir. Şirket içi hareketlilik personel verimliliği, dolayısıyla müşteri memnuniyeti sağlar. Alcatel Mobile Reflex serisi Alcatel OmniPCX Office'in yüksek seviyede sağladığı iletişim avantajlarının hepsini kullanır. Ayrıca, optimum seviyede kullanım kolaylığı için bazı özellikler yerleşik olarak sağlanmaktadır: geliştirilmiş ergonomi, geniş grafik ekran, entegre hoparlör ve kulaklık bağlantısı.
v
5.PC telefon ve CTI açıklığı
OmniPCX Office 75 kullanıcıya kadar hizmet verebilen yerleşik bir CTI sunucu içerir. Harici bir CTI sunucu ile kıyaslandığında, kuruluş ve destek açısından zamandan tasarruf sağlar. Ayrıca Microsoft TAPI veya CSTA temelli harici sunucularla birlikte de çalışabilir.
OmniPCX Office "softphone" içerir: PIMphony 
PIMphony iş dünyasında en çok kullanılan iki aracın, bilgisayar ve telefonun işlevlerini birleştiren, günlük telefon işlerini daha etkin ve kolay şekilde yönetmeyi sağlayan kişisel İletişim Yöneticisi'dir. PIMphony, PC'de hangi uygulama çalışıyor olursa olsun, telefon hizmetlerini PC'de birleştirir.
PIMphony, en çok kullanılan ve bir Kişisel Bilgi Yöneticisi (PIM:Personal Information Manager) uygulaması olan Microsoft Outlook ile sıkı bir entegrasyon sağlar.
Microsoft Outlook'un bağlantı kartlarının ekranda belirme özelliği ve sesli mesajlar için e-posta ile entegrasyon özellikleri kullanılarak kritik bilgilerin etkili bir şekilde yönetilmesi sağlanır. Alcatel OmniPCXOffice yapısında dört çeşit Pimhpony uygulaması mevcuttur. Basic, Pro, Team, Attendant Console
PIMphony Basic
PIMphony Basic, PC'de hangi uygulama çalışıyor olursa olsun, telefon hizmetlerini grafik kullanıcı arayüzü üzerinden bir PC'de birleştirir. Görüşme yapma, çağrı alma, isimle arama, aktarma, konferans, bekletme, park etme, çağrı listesi.
PIMphony Pro
Pimhony Basic'in sağladıklarına ek olarak Pimphony Pro, Microsoft® Outlook™, Act! Goldmine ve Microsoft® Access gibi programlarla sıkı bir entegrasyon sağlar. Böylece, ekranda belirme özelliği sayesinde arayanın kimliğinin tespit edilmesi ile, ilgili bağlantı kartının ekranda belirmesini sağlar.Ayrıca aynı arayüzde kullanıcının sesli mesaj kutusunun yönetimini de sağlar.
PIMphony Team
Pimhony Basic ve Pimhony Pro'nun sağladıklarının yanısıra PIMphony Team, çalışma grubu yönetimi için çağrı süpervizyonu ve asistan özellikleri gibi ek özellikler sunar.
PIMphony Attendant Console
Operatör konsol özelliklerini bilgisayarınıza taşır. Tüm meşguliyetleri bilgisayar ekranından izleyebilirsiniz.
r
 
OmniPCX Office LAN çözümü
LAN Altyapısı
Alcatel OmniPCX Office, 6 tane Hızlı Ethernet 10/100 LAN switch kartı bağlantısı ile küçük ve orta boy işletmeler için profesyonel LAN çözümü sunar.
Her portta mevcut 10/100 Mbps otomatik algılama özelliği ile bağlanan her cihazın hızı otomatik olarak algılanır ve ayrıca kongifürasyona gerek kalmaz. Alcatel OmniPCX Office'i LAN networkü kurmak için kullanabileceğiniz gibi, mevcut LAN network'üne entegre etmek de mümkündür.
LAN hizmetleri
Ayrıca, Alcatel OmniPCX Office LAN konfigürasyonunu ve yönetimini kolaylaştıran DHCP ve DNS gibi LAN hizmetleri içerir.
 
OmniPCX Office Internet çözümü
OmniPCX Office profesyonel Internet kullanımı için gerekli tüm bileşenleri sağlayarak kolay Internet erişimi sağlar. OmniPCX Office yerleşik e-posta, güvenlik, kontrol ve uzaktan erişim içeren ve güvenli paylaşımlı internet erişimi sunan "hepsi bir arada" bir çözümdür. Alcatel OmniPCX Office aşağıdakileri içerir:
Paylaşımlı ve hızlı internet erişimi
OmniPCX Office, LAN'daki pek çok kullanıcının tek bir internet hesabını ve tek bir bağlantıyı kullanarak aynı anda hızlı bir şekilde internete erişmelerine izin verir. OmniPCX Office 64K'dan 2Mbps'a kadar geniş bir internet erişim hızı aralığı sunar. Gerek ISDN hatlarla gerekse kiralık hatlar ve ADSL üzerinden internet erişimine izin verir.
Güvenli internet erişimi
OmniPCX Office, internet erişimi ve network/veri koruma için çeşitli güvenlik mekanizmaları içerir. Sistem, şirket bilgilerini dış saldırılardan korumak üzere sertifikalı bir firewall içerir. OmniPCX Office, güvenlik çözümlerinin performansını değerlendirerek sertifikalandıran bağımsız bir kuruluş olan West Coast Labs Checkmark tarafından sertifikalandırılmıştır.
Kontrollü web erişimi
OmniPCX Office, internet kulanımını kontrol eden ve sınırlandıran proxy sunucu içerir. Proxy sunucu ile hizmetler ve uygulamalar bazında erişim hakları sınırlandırılarak kullanıcı erişimi ayarlanabilir. Ayrıca, proxy sunucu internet ve uygulamaların kullanımına ilişkin detaylı istatistikler de sağlar.
Optimize edilmiş internet erişimi
Entegre cache sunucu, en son yüklenen web sayfalarını (HTTP) veya FTP dosyalarını dedike edilmiş bir diskte saklayarak internet erişimini hızlandırır. Böylece başka bir kullanıcı tarafından aynı bilgiye ihtiyaç duyulduğunda internet bağlantısı kurmaya gerek kalmaksızın cache sunucuda saklanan bilgi kullanılabilir.
Daha fazla iletişim için e-posta uygulaması
OmniPCX Office, entegre e-posta sunucu ile şirketinize yeni bir iletişim seviyesi sağlar. OmniPCX Office e-posta sunucu harici bir sunucu ve yazılıma gerek kalmaksızın işletmenin dahili e-posta sunucusu gibi davranabilir. Her kullanıcı kendi posta kutusuna ve e-posta adresine sahip olabilir. OmniPCX Office e-posta sunucu, ana standart e-posta protokollerini ve Microsoft® Outlook™, Microsoft Outlook Express ve Lotus Notes gibi ana POP3/SMTP müşteri yazılımlarını destekler. OmniPCX Office oldukça esnektir. Gerek işletmenin e-posta sunucusu şeklinde konfigüre edilebilir, gerekse mevcut e-posta sunucusuna gateway şeklinde kullanılabilir.
 
Birleştirilmiş Mesaj Çözümü
Entegre sesli posta ve e-posta uygulamaları sayesinde OmniPCX Office ideal bir birleştirilmiş mesaj çözümü de sunar. Ayrıca Internet Fax Servis Sağlayıcıları vasıtasıyla internet üzerinden gelen fax mesajlarını da birleştirilmiş mesaj çözümü kapsamında tek bir arayüzde birleştirir.
Güvenli, internet bazlı uzaktan erişim için Virtual Private Networking (VPN)
OmniPCX Office VPN özelliği, internet altyapısını kullanan uzaktaki çalışanlar veya uzak ofislere, network erişimi ve veri transferi için maliyet etkili ve güvenli bir çözüm sunar. OmniPCX Office iki ana VPN protokolünü destekler : Uzakta çalışanlar için PPTP, LAN-LAN network'ü için IPSec.